Balcan Gaming SummeR League v1.1
Регистирај се и учествувај во големата Балкан Летна Лига!
И логирајте се за да ја видите целата содржина на форумот.

Balcan Gaming SummeR League v1.1


Balcan GaminG SUMMER League v1.1
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез
Oficial Site of Balkan Gaming Zone www.cs.selobrod.com Visti & Register !!
Balkan Tip League prijavete se na www.cs.selobrod.com vo Kladilnica i Sport !!!

Balcan Summer Tournament v.1.1
За првпат во Македонија нов тип на лига . Задолжително прочитајте во Правила на лигата ! ЛИГАТА ЗАПОЧНУВА 15.06.2009 ПОНЕДЕЛНИК
Видете ги мислењата без одговор
 

Balcan GaminG FusioN SUMMER League v1.1 se odluzuva vo ponedelnik!!!

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Balcan Summer League v1.1 se odluzuva vo ponedelnik!!!

11Balcan Summer Le...
Чет Јун 11, 2009 6:13 am
uPs Видете го последното мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Правила на Лигата

Прочитајте ги правилата , ип од серверите и новостите околу лигата(ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
22Сервери на којшт...
Чет Јун 04, 2009 5:41 pm
ControleR Видете го последното мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Пријавите ЗАВРШИЈА !

Пријавите завршија , овде ги пишува оние кој се пријавени 24 тимови !
2662NASCENCY Gaming...
Пон Јун 08, 2009 6:53 am
.:Gamers[X] # Rev0lut10n Видете го последното мислење
Овој форум е заклучен. Не можете да испраќате, одговарате на или менувате мислења

Пријави се за судија

Пријавите за судија завршија. Имаме 4 судии за лигата.
36Судиите се избра...
Вто Јун 09, 2009 5:17 am
uPs Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Прашања

Прашања околу лигата.
1795Да или Не????
Сре Јун 17, 2009 4:26 pm
fiko Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Награди

Награди на лигата.
115Награди на лигат...
Чет Јун 11, 2009 5:08 pm
Pancir Видете го последното мислење
Balcan Gaming SummeR League  v1.1 Empty
 

DEMO od Mecovite

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

DEMO

DEMO od site mecovi !!!
23video snimanje j...
Вто Јун 09, 2009 6:22 am
uPs Видете го последното мислење
Balcan Gaming SummeR League  v1.1 Empty
 

Распоред на тимовите

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Raspored na Sudiite

18Пријавени 3 суди...
Нед Јун 14, 2009 7:23 am
uPs Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Распоред на тимовите

Табела во која ќе видите кој тим колку бода има и на кое место се наоѓа .
114Распоред на тимо...
Сре Јун 10, 2009 11:46 am
XanDeR Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Балкан Кладилница

Правете типови околу тоа кој ќе победи и сл.
27113SIGUREN TIP
Сре Јун 17, 2009 1:43 am
Saber Rider Видете го последното мислење
Balcan Gaming SummeR League  v1.1 Empty
 

1. Коло

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

1.Коло ( Koј со кого , Време и место)

НАПИШАНО Е И ВРЕМЕТО И СЕРВЕРОТ И ДАТУМОТ ВИДЕТЕ !!
2611.Коло (Кој со к...
Пон Јун 15, 2009 8:01 am
wrigley Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Анкети

Анкети околу лигата !
157Најдобар пукач в...
Чет Јун 11, 2009 9:28 am
uPs Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Сервери на кој ќе се игра 1.Коло

125Serveri na koj s...
Вто Јун 16, 2009 10:37 am
wrigley Видете го последното мислење
Balcan Gaming SummeR League  v1.1 Empty
 

Mapi na Ligata !!!!

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Mapi na Ligata!!!

Mapi koj ke se igraat na ligata !!
12Mapi 1-5 Kolo !!...
Саб Јун 13, 2009 7:53 am
ControleR Видете го последното мислење
Balcan Gaming SummeR League  v1.1 Empty
 

Жалби

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Жалби за организаторите

Жалби до организаторите на лигата.
431Do organizatorit...
Вто Јун 16, 2009 3:38 pm
DEJANO Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Жалби за член или клан

Жалби до член или клан , доколку сте биле оштетени од нив додека траел мечот.
12????????????
Пон Јун 08, 2009 1:01 pm
ControleR Видете го последното мислење
Balcan Gaming SummeR League  v1.1 Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 497 мислења
Постојат b>141 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е geekrulz
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 14 во Саб Јун 06, 2009 6:47 am

Регистрирани членови: Никој
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legend : [ Организатор ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен